W Urzędzie Gminy Młodzieszyn obowiązuje bezpośrednia obsługa interesantów w trybie jedna osoba na jedno stanowisko przy obowiązkowym zachowaniu zasad bezpieczeństwa (maseczka, dezynfekcja, zachowanie dystansu).
Zachęcamy mieszkańców do załatwiania spraw telefonicznie, e-mailowo lub przez platformę e-PUAP. Zalecamy dokonywanie wpłat przy wykorzystaniu elektronicznych form płatności oraz płatności bezgotówkowych. Dbajmy o siebie i innych.
Więcej w zakładce "koronawirus".

Dziś Światowy Dzień Zwierząt

Światowy Dzień Zwierząt jest obchodzony corocznie 4 października, w dzień Świętego Franciszka z Asyżu, patrona zwierząt, ekologów i ekologii. Święto to zostało ustanowione w 1931 r. na konwencji ekologicznej we Florencji  i rozpoczyna Światowy Tydzień Zwierząt, podczas którego prowadzone są akcje mające wpłynąć na świadomość ludzi w kontekście relacji ze zwierzętami. W Polsce Światowy Dzień Zwierząt obchodzimy od 1993 r.

To święto przypomina nam, że zwierzęta nie są rzeczami, a istotami żywymi, które posiadają swoje prawa i zasługują na godne traktowanie. Dziś szczególną uwagę zwracamy na warunki życia zwierząt bezdomnych.
Nie zapominajmy o zwierzętach pokrzywdzonych, które padły ofiarami przemocy, a także o tych przebywających w schroniskach, które szczególnie potrzebują naszej miłości.

Skip to content