Dzień Kobiet w Młodzieszynie – relacja

Motoserce 2016 zabiło mocno w Młodzieszynie. Od godziny 9.00 w Mammobusie panie mogły wykonywać darmowe badania mammograficzne, w Krwiobusie chętni oddawali krew.
W Sali Gminnego Ośrodka Kultury znajdowało się wiele stanowisk związanych z dbaniem o zdrowie: „Przychodnia Zdrowie”, reprezentowana przez dr Jarosława Załuskiego, Przychodnia „Małgosia”, z której panie pielęgniarki, Gabriela Duplicka, Bryńska Wiesława oraz Sobieraj Bożena wykonywały szereg badań oraz udzielały cennych rad. Chętni mogli zbadać sobie poziom cukru, ciśnienie.
Wolontariusze z fundacji DKMS – Wspólnie Przeciwko Białaczce, rejestrowali osoby chcące dołączyć do grona dawców komórek macierzystych.
Pani Renata Gajda z Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonywała badania dla osób palących – smokolizer.
Swoje stanowisko mieli przedstawiciele Centrum Zdrowia Mazowsza Zachodniego, p. Liuke Urszula i p. Kornetek Sylwester, z programu profilaktyki układu krążenia.
Na loterie kwiatową, gdzie nagrodą główną były vouchery na masaże zaprosiła kwiaciarnia „Ale Bajka” Pani Aleksandry Chaber.
U Pani Duplickiej Justyny można było kupić wspaniałe ozdoby świąteczne.
O uświetnienie dzisiejszego święta zadbały firmy: Tęczowy Ogród, Cukiernia Lukrecja, Strzelnica-Cel, RehMedica – Rehabilitacja i Masaż, siłownia Mario-Gym Sochaczew, kwiaciarnia Ale Bajka.
Pierwsi dawcy krwi otrzymali od Pani Wójt, Moniki Pietrzyk-Połubińskiej vouchery na masaż w RehMedica oraz karnety na siłownie Mario-Gym w Sochaczewie. Wszyscy, którzy oddali krew otrzymywali dyplom – podziękowanie za wsparcie akcji Motoserce 2016.
Przez cały dzień, towarzyszyli nam motocykliści z klubu Boruta MC Poland.
O godzinie 15.00 wystąpiła młodzież z pokazem tanecznym. Zaprezentowali różne tańce towarzyskie. Następnie uczniowie z koła teatralnego ze Szkoły Podstawowej w Młodzieszynie, pod kierunkiem Pani Mirosławy Ptaszek, przedstawili opowieść „ O Rybaku i Złotej Rybce”, która została przyjęta przez publiczność z ogromnym entuzjazmem.
O godz. 16.00 rozpoczęło się spotkanie autorskie z historykiem, Panem Markiem Orzechowskim, który opowiadał o historii Młodzieszyna przy okazji prezentowania swojej najnowszej książki pt.: „Pocztówki z Młodzieszyna”. Spotkanie autorskie uświetnił występ uczniów z Gimnazjum w Młodzieszynie.
Jak bardzo społeczeństwo potrzebuje tego typu wydarzeń pokazała frekwencja. Można powiedzieć, że sala „pękała w szwach”. Wśród gości był poseł na Sejm – Pan Maciej Małecki, radny Sejmiku Mazowieckiego – Pan Adam Orliński, Państwo Iwona i Paweł Skumiał – właściciele Radia Sochaczew, Pan dr Jerzy Krupa, przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Sochaczewie, dziennikarze lokalnych mediów – Radio Sochaczew, Echo Powiatu, dyrektorzy i nauczyciele ze szkół z terenu gminy Młodzieszyn, pracownicy Biblioteki Pedagogicznej w Sochaczewie, pracownicy Urzędu Gminy w Młodzieszynie, przyjaciele i znajomi Pana Marka Orzechowskiego, również z klubu motocyklowego do, którego Pan Marek należy oraz miłośnicy historii, uczniowie a także mieszkańcy.
Uroczystość odbywała się pod patronatem Wójta Gminy Młodzieszyn, Pani Moniki Pietrzyk-Połubińskiej.

Leszek Borkowski

Skip to content