Dzień Bezpiecznego Internetu

 Dzień Bezpiecznego Internetu to impreza, która od kilku lat wpisana jest w kalendarz uroczystości Gimnazjum w Młodzieszynie. DBI w tym roku obchodziliśmy 12 marca. Zgromadzeni na sali gimnastycznej uczniowie i ich opiekunowie na początku wysłuchali pogadanki zaproszonych policjantów: aspiranta Pawła Rynkiewicza oraz sierżant Joanny Olszar , którzy w bardzo obrazowy sposób uczyli młodzież, jak należy bezpiecznie poruszać się w sieci WWW. Wykład zwieńczył konkurs wiedzy o zachowaniu bezpieczeństwa podczas surfowania, a przepytywani uczniowie odpowiadali celująco.

Przybyli na tę uroczystość uczniowie z zaprzyjaźnionych okolicznych szkół otrzymali nagrody ufundowane przez Monikę Pietrzyk-Połubińską, Wójt Gminy Młodzieszyn. Laureaci konkursu, animowanego przez nauczyciela informatyki SP Młodzieszyn i Gimnazjum w Młodzieszynie, Iwonę Dragańską, honorowani byli w kategoriach: najlepszy plakat oraz najlepsza prezentacja promujące bezpieczny Internet. Dyrektor gimnazjum Dariusz Kosiński wręczył nauczycielom, którzy zaangażowali się w organizację tej edycji konkursu, dyplomy uznania.

Imprezę umiliły dwa programy artystyczne, przygotowane przez uczniów młodzieszyńskich placówek oświatowych (opiekunki Mirosława Ptaszek i Alicja Dąbrowska-Wlazło). W prześmiewczej formie młodzi artyści propagowali ważkie treści, jakim jest bezpieczny dostęp dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

 

Lista zwycięzców w konkursach ,,Dzień bezpiecznego Internetu – Cyberprzemoc”

 

 

W kategorii PLAKAT „Dzień bezpiecznego Internetu – Cyberprzemoc

 

I miejsce  – Konrad Sulik – SP Młodzieszyn

II miejsce – Lena Kosińska – SP Śladów

III miejsce – Olga Pytkowska – SP Iłów

 

W kategorii NA PREZENTACJĘ MULTIMEDIALNĄ „Dzień bezpiecznego Internetu – Cyberprzemoc” grupa młodsza kl.IV-VI Szkoły Podstawowe,

I miejsce  – Jakub Grzelak – SP Kamion

II miejsce – Paulina Rutkowska – SP Brochów

III miejsce – Maciej Bryzek – SP Młodzieszyn

 

W kategorii ,,Dzień bezpiecznego Internetu – Cyberprzemoc grupa starsza (Szkoły Gimnazjalne),

I miejsce  – Wioletta Stefaniak – Gimnazjum Lasocin

II miejsce – Ewelina Zielonka – Gimnazjum Młodzieszyn

III miejsce –Juliusz Włodarczyk  – Gimnazjum  Teresin

Wyróżnienie: Sandra Jaworska – Gimnazjum nr 2 Sochaczew

Martyna Wawrzyńczak – ZS Rybno

Skip to content