Budowa tężni solankowej w Młodzieszynie

Trwa budowa tężni solankowej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Młodzieszynie w ramach zadania pn. „Budowa tężni solankowej w gminie Młodzieszyn” na której budowę otrzymaliśmy dofinansowanie w wysokości 98 tys. zł z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Adaptacji do Zmian Klimatu – Mazowsze dla klimatu 2022. Wykonawcą prac jest firma MAPERIS Piotr Brzeziński, ul. Królewiecka 25, 09-402 Płock.

Łączna wartość inwestycji wyniesie 226.812,00 złotych.

Zadanie pn. „Budowa tężni solankowej w gminie Młodzieszyn” współfinansowano ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Tężnie solankowe posiadają wiele walorów zdrowotnych. Jest to sposób na problemy z drogami oddechowymi, tarczycą i ciśnieniem, a także na alergię czy astmę. Mikroklimat panujący wokół tężni solankowej jest bardzo podobny do tego, którym można oddychać nad morzem. W Polsce najbardziej znane tężnie solankowe znajdują się w uzdrowiskach, ale coraz częściej spotkać można je w ośrodkach wypoczynkowych a nawet w większych i mniejszych miejscowościach. Cieszy nas fakt, że także w naszej gminie powstaje obiekt sprzyjający wypoczynkowi na świeżym powietrzu – pierwszy tego rodzaju bezpośrednio sprzyjający poprawie zdrowia.

 

  • P1230209
  • P1230210
  • P1230211

Skip to content