Bezpieczne wakacje

 Wakacje to czas, na który z utęsknieniem czekają wszystkie dzieci. Dlatego też przed rozstaniem z uczniami jak zawsze poruszamy kwestię bezpieczeństwa podczas wakacji.

W poniedziałek 22 czerwca do naszej akcji przyłączyli się przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie oraz strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Młodzieszynie.

Sierżant Izabela Senderowska przeprowadziła z uczniami pogadankę, podczas której upominała naszych podopiecznych o rozsądnym spędzaniu czasu wolnego oraz zachowaniu ostrożności podczas kąpieli. Natomiast aspirant Mariusz Józikowski nadzorował czwartoklasistów, którzy w tym dniu przystąpili do praktycznego egzaminu na kartę rowerową. Na zakończenie spotkania chętni uczniowie znakowali swoje jednoślady przed kradzieżą.
Po spotkaniu z policją zawitali do nas okoliczni strażacy, którzy zademonstrowali uczniom podstawowe metody udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie zobaczyli również jak działa specjalistyczny sprzęt. Ostatnie momenty spotkania upływały w radosnej atmosferze, podczas której woda z węża strażackiego wędrowała nie tylko na boisko szkolne.

Skip to content