Bezpieczna Droga do Szkoły

10 czerwca 2016 roku w Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Młodzieszynie odbyła się uroczystość mająca na celu poprawę bezpieczeństwa na drodze dzieci i młodzieży szkolnej oraz zwiększenie ich świadomości na zagrożenia w ruchu drogowym. Samorząd Województwa Mazowieckiego reprezentował radny mazowiecki, pan Mirosław Adam Orliński. Wśród gości byli  przedstawiciele Automobilklubu Polskiego, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Płocku, Policji, uczniowie z ościennych szkół z nauczycielami, dyrektorzy szkół oraz nauczyciele i uczniowie z Młodzieszyna. Organizatorami oraz gospodarzami uroczystości byli Wójt Gminy Młodzieszyn, pani Monika Pietrzyk Połubińska oraz dyrektorzy szkół w Młodzieszynie, pani Małgorzata Malczewska i pan Dariusz Kosiński. Część oficjalna rozpoczęła się powitaniem wszystkich gości oraz przedstawieniem celu imprezy oraz jej przebiegu. Następnie wystąpili uczniowie z koła teatralnego szkoły podstawowej z Młodzieszyna pod kierunkiem pani Mirosławy Ptaszek z przedstawieniem tematycznym o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Chór gimnazjalny pod kierunkiem pana Dariusza Kosińskiego zaśpiewał piosenkę „W drogę”. Po występach uczniom rozdano 400 zestawów BRD (Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego) zawierających elementy odblaskowe.

Kolejna część imprezy odbywała się w panelach tematycznych w których uczniowie wymiennie uczestniczyli.  Podczas gdy jedna grupa sprawdzała swoje umiejętności jazdy na rowerze na specjalnie przygotowanym torze, inna uczestniczyła w spotkaniu z policją, oglądała film dydaktyczny o bezpieczeństwie z pogadanką i pokazem pierwszej pomocy przedmedycznej przygotowanym przez uczniów szkoły podstawowej w Młodzieszynie pod kierunkiem pani Elżbiety Boczkowskiej. Trzecia grupa była na spotkaniu z kierowcą rajdowym z automobilklubu  Bartoszem Czwartoszem oraz mogła sprawdzić się na symulatorze motorowym.

Na koniec wszyscy zaproszeni zostali na poczęstunek.

DSCN9631DSCN9632DSCN9633DSCN9635DSCN9637DSCN9672DSCN9657DSCN9676DSCN9685DSCN9729DSCN9688DSCN9730DSCN9692DSCN9764DSCN9701DSCN9726DSCN9781DSCN9740

Skip to content