Apel Wójta Gminy Młodzieszyn w związku z wprowadzeniem nowych zasad bezpieczeństwa

Szanowni Państwo, w związku z ogłoszeniem nowych zasad bezpieczeństwa, które od jutra zaczną obowiązywać w całym kraju,  apeluję, aby do minimum ograniczać wyjścia z domu i stosować się do podanych zaleceń. Wszystko dla ochrony zdrowia swojego i najbliższych. Skala rozprzestrzeniania się koronawirusa zależy od nas samych. Dlatego ważne jest przestrzeganie ustalonych obostrzeń i reżimów sanitarnych.

Od jutra czyli 24 października obostrzenia dotyczące strefy czerwonej będą obowiązywać w całej Polsce. Dodatkowo wprowadzone zostają nowe zasady bezpieczeństwa w zakresie edukacji, gastronomii oraz ograniczeń przemieszczania się.
Ze względu na kolejne ograniczenia i naukę zdalną dla klas 4-8 apeluję do uczniów o odpowiedzialne podejście do nadchodzących zmian a także proszę rodziców, aby ograniczyli swoim dzieciom bezcelowe wychodzenie z domu i zachęcali do nauki.
Bardzo proszę o respektowanie zasad wprowadzonych w szkołach, współpracę z dyrekcją i nauczycielami.

Wszystkim zalecamy pozostawanie w domach, o ile jest to możliwe. Ograniczajmy wychodzenie z domu do absolutnego minimum, poza wykonywaniem pracy, czy zaspokajaniem niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego.

Na skutki zakażenia koronawirusem szczególnie narażone są osoby starsze, często osłabione innymi chorobami.  W szczególności apeluję do Seniorów – osób powyżej 70. roku życia.- proszę, zostańcie w domach! O ile jest to możliwe, ograniczcie kontakty z innymi. Pandemia nie zwalnia tempa, a liczba zakażonych rośnie z dnia na dzień. Apeluję do rodzin, bliskich i sąsiadów o pomoc dla osób starszych i potrzebujących w tym trudnym czasie. Jeśli znają Państwo seniorów, którzy nie są w stanie sami zrobić zakupów, pomóżcie im lub zgłoście do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Młodzieszynie.

W związku z zagrożeniem epidemicznym Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej wychodzi z pomocą Seniorom z grupy “podwyższonego ryzyka”.

W sprawie otrzymania pomocy lub wskazania osoby jej potrzebującej, którymi są osoby starsze, samotne, które nie są w stanie samodzielnie zrobić podstawowych zakupów spożywczych oraz higienicznych i nie mają bliskich, sąsiadów którzy mogliby je zrobić, proszę kontaktować się z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Młodzieszynie pod numerem telefonu: 46 862 41 59 lub mailowo: gops@mlodzieszyn.pl.

Skuteczna walka z koronawirusem jest możliwa dzięki przestrzeganiu podstawowych zasad bezpieczeństwa”

-Dystans społeczny

-Dezynfekcja, mycie rąk

-Maseczka zakrywająca usta i nos

 

Wójt Gminy Młodzieszyn
Monika Pietrzyk

Skip to content