90 Lat Ochotniczej Straży Pożarnej w Rybnie

Nowy wóz OSP Rybno9 października 2016 r. delegacja z Urzędu Gminy oraz jednostki OSP gminy Młodzieszyn uczestniczyli w niezwykłej uroczystości z okazji 90-lecia istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Rybnie.

Uroczystość rozpoczęła się o godz. 1200 Mszą Świętą odprawioną w miejscowym kościele pod wezwaniem św. Bartłomieja z udziałem zaproszonych Gości oraz zaprzyjaźnionych jednostek OSP i pocztów sztandarowych.

Po mszy na placu przed remizą zaczęła się część oficjalna, Prezes OSP Rybno Mieczysław Zieliński, otworzył uroczystość i przywitał gości. Po powitaniu przedstawiono rys historyczny OSP, osiągnięcia oraz sukcesy jakie odnosili druhowie przez cały okres działalności.

Następnie głos zabrał wójt gminy Grzegorz Kropiak, który odczytał list gratulacyjny i złożył życzenia druhom. Wręczone zostały odznaczenia pożarnicze najbardziej zasłużonym członkom OSP Rybno. Kulminacyjnym punktem uroczystości było poświęcenie i przekazanie jednostce nowego samochodu bojowego, który od teraz służyć będzie  strażakom z Rybna i całej gminnej społeczności.

W czasie uroczystości ważnym momentem dla wszystkich była minuta ciszy ( przy dźwiękach syreny strażackiej ) poświęcona wszystkim druhom, którzy odeszli na wieczną służbę.

Zasłużeni druhowie ochotnicy otrzymali medale za Zasługi dla Pożarnictwa.

Po odznaczeniach głos zabierali zaproszeni goście oraz odbył się krótki program artystyczny przygotowany przez najmłodszych sympatyków pożarnictwa z miejscowej Szkoły Podstawowej.

 

Źródło fotografii: fb.com
Skip to content