W Urzędzie Gminy Młodzieszyn obowiązuje bezpośrednia obsługa interesantów w trybie jedna osoba na jedno stanowisko przy obowiązkowym zachowaniu zasad bezpieczeństwa (maseczka, dezynfekcja, zachowanie dystansu).
Zachęcamy mieszkańców do załatwiania spraw telefonicznie, e-mailowo lub przez platformę e-PUAP. Zalecamy dokonywanie wpłat przy wykorzystaniu elektronicznych form płatności oraz płatności bezgotówkowych. Dbajmy o siebie i innych.
Więcej w zakładce "koronawirus".

1 marca – Dzień Żołnierzy Wyklętych

W 2011 roku dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym, poświęconym żołnierzom zbrojnego podziemia antykomunistycznego. Jest świętem, nie jest jednak dniem wolnym od pracy. Pierwszy dzień marca jest dniem szczególnie symbolicznym dla żołnierzy antykomunistycznego podziemia, bowiem tego dnia w 1951 roku wykonany został wyrok śmierci na kierownictwie IV Komendy organizacji Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”, w tym Łukasza Cieplińskiego.
Z tej okazji pracownicy urzędu wraz z Markiem Orzechowskim, nauczycielem historii w młodzieszyńskim gimnazjum, przygotowali małą wystawę poświęconą żołnierzom wyklętym. W sali urzędu odbyła się lekcja historii dla młodzieży z gimnazjum. Przygotowane z tej okazji plansze można oglądać w holu urzędu gminy do końca tygodnia. Zapraszamy serdecznie.

  • mail
  • DSC00157
  • DSC00158
Skip to content