Zasady segregowania odpadów w czasie epidemii

Szanowni Państwo,

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa na terenie województwa mazowieckiego, firma ENERIS przekazuje najważniejsze informacje dotyczące właściwego postępowania z odpadami w czasie epidemii.

Kwarantanna oznacza zachowanie szczególnej ostrożności, ma nas i osoby postronne uchronić od zakażenia koronawirusem lub zweryfikować, czy do niego doszło.
Zgodnie z oficjalnie podaną informacją przez Światową Organizację Zdrowia (WHO), wirus może przetrwać na powierzchni przedmiotów nawet kilka dni. Dlatego należy pamiętać, by wyrzucane odpady szczelnie zamykać, a zużyte produkty takie jak chusteczki, rękawiczki czy maseczki zapakować do foliowej torebki i wyrzucić do pojemnika na odpady zmieszane.
W ten sposób zminimalizujemy ryzyko przekazania wirusa kierowcom śmieciarek i ładowaczom. Należy pamiętać także o zakładaniu rękawiczek ochronnych w chwili, gdy wychodzimy wyrzucić odpady: dotykamy klamek, przycisków w windach czy klap od pojemników na odpady. Każdorazowo po wyrzuceniu odpadów należy dobrze umyć ręce.

Więcej informacji na temat właściwego postępowania z odpadami znajdą Państwo w załączonym artykule oraz na plakacie.

  • ENERIS Tomaszów_Zbiórka odpadów w czasie epidemii-1
  • ENERIS Tomaszów_Zbiórka odpadów w czasie epidemii-2
  • ENERIS_Zbiórka odpadów-epidemia_plakat A3-1

 

Skip to content