XI Memoriał Krzysztofa Piwowarczyka

16 lutego w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. płk Ludwika Głowackiego w Janowie odbył się XI Memoriał Krzysztofa Piwowarczyka, w piłce siatkowej drużyn mieszanych. Pan Krzysztof był wieloletnim nauczycielem w Szkole Podstawowej w Kamionie. Uczniowie, z którymi pracował odnosili wiele sukcesów w zawodach sportowych, głównie w piłce siatkowej i lekkiej atletyce, na szczeblu powiatowym i wojewódzkim. Wychował wielu medalistów. W ostatnich latach swojego życia pracował również w młodzieszyńskim Gimnazjum.

W turnieju udział wzięła młodzież ze Szkół Podstawowych w Młodzieszynie, Rybnie, Iłowie i Lasocinie. Gościem specjalnym imprezy była p. Dorota Szymańska, córka Krzysztofa. Panią wójt, Monikę Pietrzyk reprezentowała p. Katarzyna Jasińska. Wśród obecnych był również prezes PSZS w Sochaczewie, p. Mirosław Domińczak oraz sekretarz PSZS p. Zenon Grąbczewski oraz dyrektorzy szkół w Rybnie, Janowie, Młodzieszynie i Kamionie.

O godz. 10.00 dyrektor Szkoły Podstawowej w Młodzieszynie, p. Małgorzata Malczewska uroczyście dokonała otwarcia zawodów. Powitała wszystkich zgromadzonych a sportowcom życzyła sukcesów. W pierwszym meczu spotkali się zawodnicy z Rybna i z Iłowa. 2:0 zwyciężyła drużyna z Iłowa. Kolejne spotkanie między Młodzieszynem i Lasocinem zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 2:0.  Następnie, drużyny przegrane rozegrały mecz o III miejsce. Skuteczniejsza okazała się reprezentacja Lasocina i to oni wynikiem 2:0 zapewnili sobie miejsce na podium. Przed meczem finałowym  wystąpili finaliści „Super dzieciaka z Młodzieszyna”, Julia Brzezińska i Karolina Chudzyńska oraz Julia Wieczorek.

W finale spotkali się zawodnicy z Iłowa i Młodzieszyna. Mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla Młodzieszyna.

Ostateczne wyniki XI Memoriału Krzysztofa Piwowarczyka:

I msc. SP Młodzieszyn – puchar Wójta Gminy Młodzieszyn – p.  Monika Katarzyna Pietrzyk​

II msc. SP Iłów – puchar dyrektora SP w Młodzieszynie –  p. Małgorzata Malczewska​

III msc. SP Lasocin – puchar dyrektora SP w Kamionie –  p. Marek Kujawa

IV msc. SP Rybno- puchar dyrektora SP w Janowie – ​ p. Leszek Borkowski​

Za pierwsze trzy miejsca, zawodnicy otrzymali również pamiątkowe medale.

Related posts

Skip to content