Tajemnicze wakacje w „Dziejbie Leśnej”

W dniach 23-29 sierpnia 2017 roku, odbyła się w ośrodku kolonijno-wypoczynkowym „Dziejba Leśna” w Pogorzelicy, kolonia letnia dla dzieci i młodzieży z Świetlicy Środowiskowego Ogniska Wychowawczego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Młodzieszynie. Na kolonie wyjechało piętnaścioro podopiecznych wraz z opiekunami.

Podczas trwania wyjazdu na uczestników czekała cała masa przyjemności. Kąpiele morskie oraz słoneczne na przepięknej plaży, nocne pływanie w podświetlanym basenie pod czujnym okiem ratownika, ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek i śpiewaniem piosenek,wspólne wieczory spędzane z zabawami grupowymi w kalambury, głuchy telefon i inne gry towarzyskie. Nasze dni umilane były spacerami nad Bałtykiem oraz licznymi konkursami integrującymi grupę: na zwierzęta morskie układane z kamyków i budowle z piasku. Nasi koloniści mieli też okazję skorzystać z zajęć taneczno-muzycznych Zumba, wycieczek rowerowych w tajemnicze zakątki naszego wybrzeża oraz programu profilaktycznego prowadzonego przez psychologa. Uczestniczyliteż w wycieczce z przewodnikiem do Kołobrzegu, gdzie zwiedzili piękną starówkę, ratusz z pomysłową fontanną (kula armatnia obracana ciśnieniem wody), Muzeum Oręża Polskiego, Bazylikę, amfiteatr, latarnię morską, Pomnik Zaślubin Polski z Morzem. Jako dowód miło spędzonego czasu załączamy kilka zdjęć.

Pragniemy również w imieniu dzieci i opiekunów serdecznie podziękować Panu Mirosławowi Domińczakowi, Przewodniczącemu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Młodzieszynie, za zorganizowanie tak miłego wypoczynku dla naszych podopiecznych.

Opiekunowie

 Sylwia Błaszczak i Maria Czerwińska

 

Related posts

Skip to content