Rowerem przez Gminę Młodzieszyn

W ramach projektu ”Rowerem przez Gminę Młodzieszyn – aktywność dla każdego i w każdym wieku” dnia 3 września odbył się rajd rowerowy sprzed GOK-u w Młodzieszynie do Domu Pomocy Społecznej, zorganizowany przez nieformalną grupę – Joanna Kisiołek, Katarzyna Żakowska, Zofia Miszczak. Uczestnicy rajdu ciepło zostali przyjęci przez mieszkańców DPS.
Tego dnia aura pogodowa była zmienna, jednak piknik rozpoczął się w promieniach słońca. Dekoracje z plonów z lokalnego ogródka i muzyka stworzyły sielski klimat, który sprzyjał wspólnemu spędzaniu tych chwil.
Z akordeonu rozbrzmiewały znane wszystkim melodie ludowe grane na żywo, przez utalentowanego mieszkańca Justynowa, Dominika Więcka.
Pensjonariusze wspólnie z gośćmi wykonali korale i ozdoby. Nabyli w ten sposób sposób nowych, kolejnych umiejętności, które będą wykorzystywali w przyszłości w ramach swojej terapii poprzez rękodzieło. Podczas pikniku miało miejsce grillowanie, wspólny słodki poczęstunek oraz tańce. Atrakcją były przepiękne, olbrzymie i kolorowe bańki mydlane. Uczestnicy rajdu powrócili do Młodzieszyna tą samą trasą. Rozwiązanie nastąpiło przy GOK-u. Projekt został dofinansowany z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich Mazowsze Lokalnie.

 

Related posts