Przypominamy – kwalifikacja wojskowa 2020 r. zakończona

Drodzy Mieszkańcy Gminy Młodzieszyn, przypominamy, że w związku z ryzykiem zarażenia koronawirusem powodującym chorobę COVID-19 podjęto decyzję o zakończeniu kwalifikacji wojskowej.

Osoby, które otrzymały wezwania do stawienia się do kwalifikacji wojskowej w okresie od 16 marca br. do 30 kwietnia br. NIE MAJĄ już tego obowiązku. Wezwania te tracą ważność. 

Jest to działanie profilaktyczne, zapobiegające rozprzestrzenianiu się wirusa.

Szef MSWiA Mariusz Kamiński oraz szef MON Mariusz Błaszczak podpisali rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie przeprowadzenia kwalifikacji wojskowej w 2020 r. Na mocy tego przepisu kwalifikacja w roku 2020 r. zostaje zakończona w piątek (13 marca br.). Wszystkie wezwania wydane przez wójtów, burmistrzów i prezydentów miast do stawienia się do kwalifikacji wojskowej w okresie od 16 marca br. do 30 kwietnia br. tracą ważność.

13 marca br. zakończyły działanie powiatowe komisje lekarskie kwalifikacji wojskowej na terenie całego kraju. W okresie od 2 lutego br. do 12 marca 2020 r. powiatowe komisje lekarskie wydały orzeczenia lekarskie dla około 35-40 proc. osób zobowiązanych do stawienia się do kwalifikacji wojskowej w 2020 r. Natomiast pozostałe osoby zostaną wezwane do kwalifikacji wojskowej w 2021 r.

[pdf-embedder url=”http://mlodzieszyn.pl/wp-content/uploads/2020/03/D20200423.pdf” title=”obwieszczenie kwalifikacja wojskowa”]

Źródło: MSWiA

 

Related posts

Skip to content