Przy wigilijnym stole

Święta Bożego Narodzenia to czas szczególny, pełen magii i radości. To także czas refleksji i spotkań w gronie najbliższych. 18 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury jak co roku przy wigilijnym stole spotkali się samorządowcy z gminy Młodzieszyn, było wiele zaproszonych gości a wśród nich Starosta Powiatu Sochaczewskiego Jolanta Gonta, którą po raz kolejny było nam bardzo miło gościć, a także, ksiądz Proboszcz Dariusz Kuźmiński, Jolanta Łukasiak-Malicka Prezes Banku Spółdzielczego Vistula, Joanna Zimniak Przewodnicząca Rady Gminy oraz radni gminy Młodzieszyn, sołtysi, dyrektorzy szkół, kierownicy jednostek podległych i pracownicy urzędu.
W świąteczną atmosferę wprowadziły nas kolędy wykonane przez uczniów ze Szkoły Podstawowej w Młodzieszynie pod kierunkiem Dariusza Kosińskiego. Brzmienie instrumentów i zapach potraw wigilijnych sprawiły, że wszyscy poczuli świąteczny klimat.
Następnie głos zabrała Monika Pietrzyk Wójt Gminy Młodzieszyn, która przywitała wszystkich zebranych gości, złożyła życzenia i zaprosiła do obejrzenia Jasełek. Nasi młodzi aktorzy ze szkoły Podstawowej w Młodzieszynie jak co roku przygotowali piękne przedstawienie którym skłonili wszystkich do refleksji.
Następnie fragment Pisma Świętego odczytał ksiądz Dariusz Kuźmiński, po czym przystąpiono do łamania się opłatkiem i składania życzeń. Nie zabrakło wspomnień i rodzinnej atmosfery, która dała się odczuć wśród wszystkich przybyłych gości.

Related posts

Skip to content