W Urzędzie Gminy Młodzieszyn obowiązuje bezpośrednia obsługa interesantów w trybie jedna osoba na jedno stanowisko przy obowiązkowym zachowaniu zasad bezpieczeństwa (maseczka, dezynfekcja, zachowanie dystansu).
Zachęcamy mieszkańców do załatwiania spraw telefonicznie, e-mailowo lub przez platformę e-PUAP. Zalecamy dokonywanie wpłat przy wykorzystaniu elektronicznych form płatności oraz płatności bezgotówkowych. Dbajmy o siebie i innych.
Więcej w zakładce "koronawirus".

Pokaz historyczny

 W dniu 16 lutego uczniowie Szkoły Podstawowej w Młodzieszynie wzięli udział w niecodziennej lekcji historii. Gościliśmy bowiem Grupę Artystyczną „Rekonstrukto”, która zaprezentowała pokaz historyczny pod tytułem „Staropolski Sarmatyzm i Epoka szlachecka”. Uczniowie obejrzeli stroje i uzbrojenie, poznali dawne prawo oraz bogatą kolekcję broni używanej przed wiekami. Uczestniczyli w pojedynkach oraz na własnej skórze mogli sprawdzić działanie dawnych narzędzi tortur. Spotkanie z przybyłymi do szkoły artystami sprawiło, że „przenieśliśmy się w czasie”, aby choć przez chwilę być księżniczką lub szlachcicem z szablą przy boku.

Skip to content