W Urzędzie Gminy Młodzieszyn obowiązuje bezpośrednia obsługa interesantów w trybie jedna osoba na jedno stanowisko przy obowiązkowym zachowaniu zasad bezpieczeństwa (maseczka, dezynfekcja, zachowanie dystansu).
Zachęcamy mieszkańców do załatwiania spraw telefonicznie, e-mailowo lub przez platformę e-PUAP. Zalecamy dokonywanie wpłat przy wykorzystaniu elektronicznych form płatności oraz płatności bezgotówkowych. Dbajmy o siebie i innych.
Więcej w zakładce "koronawirus".

Niedziela Palmowa w Młodzieszynie

 Niedziela Palmowa została ustanowiona na pamiątkę przybycia Chrystusa do Jerozolimy. Rozpoczyna okres przygotowania duchowego do świąt, będącego wyciszeniem, skupieniem i przeżywaniem Męki Chrystusa. Tego dnia przynosimy do kościoła palmy, symbol odradzającego się życia. Na Mszy Świętej dla dzieci o godz.10:00  w kościele Narodzenia NMP w Młodzieszynie odbyła się uroczysta procesja z palmami.

Po mszy wszyscy z niecierpliwością czekali na rozstrzygnięcie konkursu na Tradycyjną Palmę Wielkanocną.

Celem konkursu było
– podtrzymanie tradycji Niedzieli Palmowej,
– włączenie społeczeństwa do twórczego działania,
– rozwijanie twórczości artystycznej,
– propagowanie i przekazywanie doświadczeń osób starszych dzieciom i młodzieży,

W tym roku jury w składzie: proboszcz ks. Dariusz Kuźmiński, ks. Mateusz Podkowiński, pani wójt Monika Pietrzyk – Połubinska  i pani Beata Ciura. Oceniali  palmy w trzech kategoriach: najwyższa, najpiękniejsza i najradośniejsza.

W kategorii najwyższa zwyciężyła palma wykonana przez uczniów kl. VI a i II.

Najpiękniejsze palmy wykonali uczniowie kl. V a, III i 0 b.

Klasy 0 a, I abc, IV ab, V b, VI b zdobyli tytuł najradośniejszej palmy.

Jury zachwyciło się barwnymi i pomysłowymi palmami, gospodarz  ks. proboszcz  wszystkich uczestników nagrodził słodkimi upominkami a pani wójt podarowała długopisy.

 

Obchody Niedzieli Palmowej połączone były z  kiermaszem dobroczynnym . W tygodniu poprzedzającym Niedzielę Palmową uczniowie naszej szkoły z inicjatywy wolontariuszy i harcerzy wykonywali małe wielkanocne palmy, które sprzedawane były na kiermaszu dobroczynnym.  Celem tego przedsięwzięcia było zyskanie pieniędzy na wakacyjny wyjazd dzieci z naszej parafii. Po raz kolejny pomysł okazał się trafiony, wiele osób interesowało się wyrobami wykonanymi przez dzieci i dokonało zakupów. Nie było z góry ustalonych cen, więc każdy kupujący dawał tyle, ile uznawał za stosowne.

Skip to content