Msza św. w intencji tych którzy oddali życie za ojczyznę

1 września obchodziliśmy 81. Rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Ta data na zawsze zapisała się w dziejach Polski. Równie historycznym dla nas wydarzeniem była Bitwa nad Bzurą – która była jedną z największych bitew stoczonych podczas wojny obronnej 1939 r. O krwawych walkach i obronie polskiej ziemi, świadczą cmentarze wojenne na terenie naszej gminy.
Aby uczcić pamięć o poległych żołnierzach dziś w parafii p.w. Narodzenia N.M.P. w Młodzieszynie odbyła się msza św. w intencji wszystkich poległych żołnierzy spoczywających na cmentarzach i bezimiennych grobach na terenie Gminy Młodzieszyn.
Dla nas mieszkańców Gminy Młodzieszyn, była to okazja do uczczenia pamięci walczących i poległych żołnierzy w obronie Ojczyzny w „Bitwie nad Bzurą”. Doceńmy to że żyjemy w wolnym kraju, a pamięć o Polakach, którzy oddali życie za swój kraj, będzie głęboko zapisana w naszych sercach.
Z okazji obchodów wrześniowych na wszystkich grobach żołnierzy w gminie Młodzieszyn zostały postawione kwiaty i zapalone znicze a w dniu dzisiejszym Monika Pietrzyk Wójt Gminy wspólnie z Anną Sobieraj Sekretarz Gminy złożyły kwiaty na cmentarzu w Juliopolu gdzie spoczywa blisko 2200 żołnierzy, którzy polegli podczas bitwy nad Bzurą w 1939 roku.
  • 1939
  • 1939-1
  • 1939-2

Related posts

Skip to content