Maseczki ochronne dla mieszkańców gminy Młodzieszyn

Wójt Gminy Młodzieszyn rozpoczyna akcję dostarczania maseczek ochronnych wielokrotnego użytku dla mieszkańców. Akcja „Maseczka dla Mieszkańca” jest jednym z elementów gminnej profilaktyki przeciw rozprzestrzenianiu się epidemii. Pierwsze maseczki trafią do naszych mieszkańców już w dniu jutrzejszym.

Druhowie z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych będą dostarczać maski do poszczególnych gospodarstw domowych. W pierwszej kolejności trafią one do mieszkańców Młodzieszyna, Kamiona i Janowa. Następnie maseczki sukcesywnie będą dostarczane do wszystkich posesji na terenie gminy. Biorąc pod uwagę liczbę gospodarstw domowych w gminie Młodzieszyn, zakładamy, że akcja potrwa do świąt wielkanocnych.

Ze względów bezpieczeństwa maseczki pozostawiane będą w skrzynkach na korespondencję, a tam gdzie nie będzie skrzynki – na ogrodzeniu.

Maseczki będą rozdawane w systemie po dwie sztuki na gospodarstwo domowe.

Zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia przemieszczanie powinno zostać ograniczone do niezbędnego minimum. Fakt otrzymania maseczki nic w tym zakresie nie zmienia! Stosowanie maseczek wspomaga przeciwdziałanie zakażeniu koronawirusem. Należy jednak pamiętać, że nie zabezpieczają one w 100% przed wirusem.  Używajmy ich zatem tylko podczas niezbędnych wyjść z domu. Tym bardziej, że sama maseczka nie daje pełnego zabezpieczenia przed koronawirsemu! Najlepiej #ZOSTAŃ W DOMU!

Maseczki wielokrotnego użytku można prać w temp. 60 stopni C.

Informujemy jednocześnie, że Gmina Młodzieszyn zaopatrzyła w środki ochronne, w tym maseczki, rękawiczki i środki dezynfekujące wszystkie jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Młodzieszyn.

Wszystkie działania podejmowane przez władze gminy, mają na celu najwyższe dobro, Wasze zdrowie i życie, które jest bezcenne. Dlatego apeluję do Państwa, zostańcie w domach, wychodźcie z nich tylko wtedy, kiedy istnieje pilna potrzeba!

Related posts

Skip to content