Ważny komunikat dotyczący funkcjonowania Urzędu Gminy Młodzieszyn i innych jednostek

W związku z podjęciem zdecydowanych kroków mających na celu zatrzymanie szerzenia się koronawirusa, od dnia 12 marca 2020 r. do odwołania
Urząd Gminy Młodzieszyn obsługuje wyłącznie sprawy pilne w sekretariacie urzędu i w Urzędzie Stanu Cywilnego na parterze.


W urzędzie obowiązuje zakaz poruszania się po pozostałych pokojach.

Jeśli zajdzie pilna potrzeba rozmowy z pracownikiem, zostanie on poproszony o zejście do klienta i udzielenie wyjaśnień.

Apel do osób robiących opłaty
W związku z zaleceniami Prezesa Rady Ministrów w sprawie ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa apelujemy, aby wszystkie osoby robiące opłaty w kasie urzędu zrezygnowały z wyjścia z domu i korzystały z bankowości elektronicznej. Pamiętajmy, że opłaty można uiścić również za pośrednictwem platform bankowości internetowej. Osoby starsze mogą w tym celu skorzystać z pomocy kogoś z rodziny.

APEL!!!
Wychodźmy z domu, tylko wtedy kiedy musimy!
Starajmy się jak najmniej się przemieszczać!
Izolacja sprzyja ograniczaniu rozprzestrzenianiu się wirusa!
Uważajmy na osoby, które znajdują się w grupach ryzyka, pomagajmy Im!
Unikajmy kontaktu z osobami chorymi!
Odżywiajmy się zdrowo!
Śpijmy dużo!
Dbajmy o higienę! Myjmy ręce wodą z mydłem lub używajmy środka do dezynfekcji na bazie alkoholu!

 

Działania podjęte w związku z rozprzestrzenianiem się  KORONAWIRUSA

W powiecie sochaczewskim nie stwierdzono żadnego przypadku koronawirusa, zatem wprowadzane obostrzenia to jedynie działania prewencyjne. Należy przestrzegać zaleceń służb sanitarnych, dokładnie myć ręce, unikać kontaktu z osobami chorymi. W razie zaobserwowania niepokojących objawów takich jak podwyższona temperatura, kaszel czy ból mięśni – należy zadzwonić do najbliższego Sanepidu, gdzie otrzymamy szczegółowe instrukcje. Zdecydowanie odradza się, przy takich objawach, wizytę w najbliższej przychodni. Pierwszym krokiem powinna być konsultacja z Sanapidem. Kontakt z naszym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym można nawiązać pod dwoma numerami telefonu: 883-353-506 lub 600-261-847.

Szkoły i przedszkola

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej, z uwagi na potrzebę zorganizowania przez pracujących rodziców opieki nad dziećmi, przedszkola i szkoły podstawowe 12 i 13 marca świadczyć mają opiekę nad dziećmi, ktorym zorganizują zajęcia opiekuńcze. Od 16 do 25 marca br. szkoły i przedszkola będą zamknięte.

Jednostki pomocy społecznej

W związku z tym, od dnia 12 marca 2020 r. do odwołania Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Młodzieszynie obsługuje wyłącznie sprawy pilne.

Jeśli zajdzie pilna potrzeba rozmowy z pracownikiem, zostanie on poproszony do wyjścia do klienta  lub prosimy dzwonić 46 862 41 59.

Placówki kultury

Decyzją wojewody mazowieckiego, do odwołania zawieszono organizowanie imprez artystycznych i rozrywkowych w kinach, muzeach i domach kultury. W związku z tym  od 11 marca br. zamknięte zostają Gminny Ośrodek Kultury  i Gminna Biblioteka Publiczna w Młodzieszynie.

Obsługa klientów

Od dziś do odwołania Urząd Gminy Młodzieszyn obsługuje wyłącznie sprawy pilne w sekretariacie urzędu i w Urzędzie Stanu Cywilnego na parterze.
W urzędzie obowiązuje zakaz poruszania się po pozostałych pokojach. Jeśli zajdzie pilna potrzeba rozmowy z pracownikiem, zostanie on poproszony o zejście do klienta i udzielenie wyjaśnień.

Ograniczajmy kontakty

Ministerstwo zdrowia apeluje, by przez najbliższe dwa tygodnie wnuki ograniczyły kontakty z dziadkami, gdyż to osoby starsze są szczególnie narażone na atak wirusa i najtrudniej jest im go zwalczyć.

W związku z dwutygodniową przerwą w nauce apelujemy do rodziców, oraz do młodzieży, by w czasie wolnym od zajęć do minimum ograniczyła kontakty towarzyskie.

 

 

Related posts

Skip to content