Komunikat proboszcza parafii NNMP w Młodzieszynie

Młodzieszyn, dnia 28 października 2020 r.
Drodzy Parafianie i Goście przybywający w tych dniach do naszej Parafii
Jak wszyscy wiemy sytuacja epidemiologiczna w Polsce, a szczególnie w naszym regionie nie jest łatwa. Dlatego bardzo proszę wszystkich pragnących w tych dniach nawiedzić groby swoich bliskich o szczególną ostrożność.
Zaplanujmy sobie nawiedzenie cmentarza w dniu i godzinie, kiedy łatwiej będzie nam zachować odpowiedni dystans, uniknąć niepotrzebnych spotkań, zatroszczyć się o zdrowie innych i swoje.
W związku z powyższym wyjątkowo w tym roku nie będzie sprawowana na naszych cmentarzach parafialnych w Juliopolu (1 XI) i Mistrzewicach (8 XI) tradycyjna i jakże piękna Msza Św. za zmarłych. Decyzja taka została podjęta po otrzymaniu Listu od Księdza Biskupa Ordynariusza, który dotyczy wszystkich cmentarzy na terenie naszej diecezji.
1 i 8 listopada będą natomiast odprawiane Msze Św. w kościele o godz. 8:00; 10:00; 12:00 i 17:00. Można uczestniczyć wewnątrz kościoła (max 65 osób) lub na zewnątrz kościoła.
Zachęcam do ofiarowania Odpustu zupełnego za swoich zmarłych. Jest to piękna praktyka wierzących. Przez osiem dni możemy każdego dnia ofiarować taki Odpust za kogoś z naszych bliskich zmarłych. W tym roku, ze względu na szczególne okoliczności Papież Franciszek rozszerzył czas Odpustu za zmarłych na cały miesiąc listopad. Więcej informacji znajdziemy na naszej stronie parafialnej www.parafiamlodzieszyn.pl
Wypominki i Mszę Św. zbiorową można w tym roku zamawiać na różne sposoby. Zachęcam, aby imiona swoich zmarłych napisać wyraźnie na kartce i włożyć do koperty. Kopertę taką można zostawić w kościele przy różnych okazjach lub w skrzynce pocztowej przy plebanii (wcześniej uprzedzając mnie telefonicznie: 608 627914). Wypominki będą zapisywane na stronie internetowej, w zakładce „Wypominki”. Można tam będzie sprawdzić poprawność zapisanych imion. Zachęcam także do częstego zaglądania na nasza stronę internetową.
Sumiennie stosujmy wszystkie zalecenia sanitarne: zachowanie dystansu, dokładne zakrywanie ust i nosa. Dbajmy o siebie najlepiej jak potrafimy, unikając także niekoniecznych spotkań w naszych domach. Naszym Seniorom zalecam, aby pozostali w domach i skorzystali z dyspensy Biskupa Ordynariusza oraz transmisji Mszy Św. w telewizji na różnych kanałach.
Bardzo dziękuję za zrozumienie nowych zasad, które mają na celu ochronę zdrowia, zwłaszcza osób starszych i chorych.
Pozostańmy w modlitewnej łączności za naszych zmarłych, a także o jak najszybsze ustanie epidemii.
ks. Dariusz Kuźmiński – proboszcz

Related posts

Skip to content