Gmina Młodzieszyn z dofinansowaniem blisko 800 000 zł. na modernizację strażnicy OSP Młodzieszyn

Strażnica Ochotniczej Straży Pożarnej w Młodzieszynie podobnie jak pozostałe strażnice OSP z gminy Młodzieszyn zostanie zmodernizowana.

Gmina Młodzieszyn chętnie wspiera działania jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych  oraz doposaża je najnowszy sprzęt i remontuje strażnice. Gdy pojawia się możliwość pozyskiwania środków zewnętrznych zawsze stara się z tej możliwości skorzystać.

Dzięki staraniom Wójt Gminy Młodzieszyn Moniki Pietrzyk, udało się nam pozyskać z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie, długo wyczekiwane dofinansowanie, na „Modernizację strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Młodzieszynie” w ramach „Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego”. Całkowita kwota dofinansowania wynosi 787 680,00 zł. co stanowi 60% całej inwestycji.

Budynek strażnicy OSP w Młodzieszynie od lat czekał na modernizację, gdyż jako jedyny w gminie, nie został w pełni wyremontowany. Ma to szczególne znaczenie, ponieważ znajduje się on w centrum gminy, w okolicy pięknego kościoła w Młodzieszynie, w sąsiedztwie ośrodka zdrowia i  urzędu gminy. Wierzymy, że obok innych obiektów, wkrótce stanie się wspaniałą wizytówką Młodzieszyna.

Jak podkreśla Wójt Monika Pietrzyk: „Cieszę się, że projekt „Modernizacja strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Młodzieszynie” został wybrany do dofinansowania. Inwestycja ta w dużym stopniu poprawi komfort pracy jednostki, o  przeprowadzenie remontu strażnicy OSP, apelowali już dawno zarówno strażacy jak i mieszkańcy. Cieszę się, że w końcu będzie to możliwe!”

Dziękujemy Mirosławowi Adamowi Orlińskiemu – Wiceprzewodniczącemu Sejmiku Województwa Mazowieckiego oraz Adamowi Struzikowi  – Marszałkowi Województwa Mazowieckiego za wsparcie i pomoc w pozyskaniu dofinansowania tak długo oczekiwanej inwestycji.

Related posts

Skip to content