Festyn rodzinny na sportowo w Kamionie

W piękną, słoneczną, niedzielę 16 czerwca 2019 r., w Kamionie  na terenie boiska przy szkole podstawowej odbył się kolejny już Festyn Rodzinny. Jest to cykliczne zadanie  realizowane przez  Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet  z Kamiona w ramach zadań publicznych zlecanych przez Gminę Młodzieszyn organizacjom pozarządowym w wyniku konkursu ofert.

Piękna pogoda i bogaty program sprawił, że zgromadziło się wiele osób.

Wśród uczestników byli goście zaproszeni Pani Monika Pietrzyk – Wójt Gminy, Pani Anna Sobieraj – Sekretarz Gminy, Pan  Adam Orliński Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Pan Sławomir Makowski – Przewodniczący Rady Gminy Młodzieszyn.

Na wszystkich uczestników czekało mnóstwo atrakcji. Ogromnym powodzeniem wśród dzieci cieszyła się loteria fantowa, kiermasz prac dzieci, fotobudka, gry  i zabawy dla najmłodszych (wiek od 3 do 6 lat w sali gimnastycznej), rodzinne konkurencje sportowe tj. rzut lotką do tarczy,  wędkowanie, bieg z jajkiem na łyżce na czas,  strzały do bramki z zasłoniętymi oczami po wcześniejszym obrocie, rzuty do celu, turniej siatkówki plażowej drużyn mieszanych / rodzice kontra dzieci/. Na scenie odbyły się pokazy wokalne i taneczne uczniów.     

Niecodzienną darmową atrakcją były zamki dmuchane, malowanie twarzy. Dużym powodzeniem cieszył się również samochód strażacki, ze względu na wysoką temperaturę strażacy utworzyli kurtynę wodną. Wiele osób skorzystało także z kawiarenki. Wsparciem dla podniebienia były domowe wypieki, zapiekanki, gofry, kawa i herbata. Bezpłatnie można było posilić się kiełbaską. Dzieci miały możliwość zakupu  waty cukrowej oraz popcornu.

Odbyło się również ogłoszenie wyników konkursu plastycznego pt. „Ja i moja rodzina” oraz konkursu cukierniczego. 

Uwieńczeniem imprezy był bieg na „Milę Kamiońską”.

  • kamion 2
  • kamion
  • kamion 4

Related posts

Skip to content