30-lecie Samorządu Terytorialnego

Corocznie 27 maja, w całej Polsce  obchodzimy Dzień Samorządu Terytorialnego, uchwalony przez Sejm RP na pamiątkę pierwszych wolnych wyborów do rad gmin 1990 roku.  30 lat temu nastąpiło przeobrażenie Polski i rozwijała się „mała ojczyzna”. Każdy z mieszkańców Gminy mógł współuczestniczyć w przemianach dostrzeganych gołym okiem. Tegoroczne obchody są szczególnie ważne, gdyż dziś tj. 27 maja 2020 r. przypada 30-lecie pierwszych w powojennej historii Polski całkowicie wolnych wyborów do władz lokalnych. 

Przez ostatnie 30 lat, gmina Młodzieszyn bardzo się zmieniła. Najważniejsze jest to, że z roku na rok zmieniała się na lepsze. Wszystkie nasze działania, dzięki którym Gmina Młodzieszyn się rozwija, nie byłyby możliwe bez pełnej akceptacji Radnych Rady Gminy Młodzieszyn jako organu uchwałodawczego, którzy są współautorami wielu sukcesów gminnych. Podkreśleniu zasługuje również rola sołtysów, liderów wiejskich, którzy przyczyniają się do tego, że nasze wioski są coraz ładniejsze i żyje się w nich coraz lepiej.
Dziękujemy Państwu, że obdarzacie nas zaufaniem, angażujecie się w życie społeczne i bierzecie czynny udział w rozwoju naszej „małej ojczyzny”.

„Tegoroczne obchody Dnia Samorządu Terytorialnego są wyjątkowe a sytuacja związana z panującą epidemią wymusiła na nas ich przeformułowanie. W związku z tym przygotowaliśmy dla Państwa film promujący Gminę Młodzieszyn, do obejrzenia którego  serdecznie Państwa zapraszam.
Przyzwyczailiśmy się do tego, że nasze życie wypełniają codzienne obowiązki, dlatego tak ważne są rocznice, które są okazją do tego, aby się na chwilę zatrzymać i zobaczyć otaczające nas piękno, oraz jak bardzo nasza miejscowość się zmieniła. Jest to krótki film, w którym chcieliśmy pokazać w jakim urokliwym miejscu żyjemy. Zdajemy sobie sprawę, że miejsc wyróżniających  naszą gminę jest o wiele więcej i mam nadzieję, że uda się w przyszłości je wszystkie pokazać.” – podkreśla Wójt Gminy Monika Pietrzyk.

Film dostępny jest dla Państwa na stronie Gminy Młodzieszyn www.mlodzieszyn.pl oraz stronie na Facebooku.

Z okazji Dnia Samorządowca, pragniemy złożyć wszystkim samorządowcom z Gminy Młodzieszyn oraz gmin ościennych serdeczne życzenia oraz podziękowania za codzienną pracę. Dziękuję każdemu z Was, że swoim talentem, zaangażowaniem i pracą służycie Gminie Młodzieszyn i jej Mieszkańcom.  Życzę Wam zapału, oraz wytrwałości i wielu sukcesów, by nasza wspólna praca na rzecz lokalnej społeczności przynosiła jak najlepsze efekty. Życzę Państwu kolejnych lat pracy bogatych w twórcze działania na rzecz rozwoju naszej małej ojczyzny.

Wójt Gminy Młodzieszyn
/-/ Monika Pietrzyk

 

Related posts

Skip to content