Dzień Sołtysa w gminie Młodzieszyn

11 marca w Polsce obchodzony jest Dzień Sołtysa – opiekuna i gospodarza wsi, jest świętem które ma zwrócić uwagę na codzienną pracę i zaangażowanie osób pełniących tą społeczną funkcję. W Gminie Młodzieszyn obchodzony był 11 kwietnia. Z tej okazji Wójt Gminy Monika Pietrzyk zorganizowała w Gminnym Ośrodku Kultury uroczystość w której wzięli udział sołtysi z terenu Gminy Młodzieszyn, przedstawiciele samorządowi oraz mieszkańcy gminy.

Wszystkich zebranych na uroczystości przywitała Wójt Monika Pietrzyk, składając Sołtysom życzenia i podziękowania za pracę i zaangażowanie w życie społeczne naszej Gminy.

Spotkanie rozpoczęło się pokazem samoobrony wykonanym przez sierż. Mateusza Szymczyka – Instruktora technik i taktyk interwencji, sierż. Judytę Krupę oraz sierż. sztab. Tomasza Królikowskiego. Podczas pokazu poznaliśmy kilka chwytów, które w prosty sposób pozwolą nam się obronić w sytuacji zagrożenia, a może także ocalić życie. Następnie wszystkim sołtysom zostały wręczone pamiątkowe dyplomy, drobne upominki i kwiaty. Ostatnim punktem programu był występ grupy kabaretowej M2  ze szkoły Podstawowej w Młodzieszynie, który tradycyjnie rozbawił publiczność do łez. Artyści otrzymali zasłużone brawa.

Po części oficjalnej przyszedł czas na słodki poczęstunek.

Wszystkim sołtysom z okazji ich święta składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

Related posts

Skip to content