Dbaj o zdrowie swoje i innych – przestrzegaj obostrzeń

Szanowni Mieszkańcy Gminy Młodzieszyn,

Przed nami sierpień, połowa wakacji już za nami. Wielu z nas postanowiło spędzić ten czas w domu. Są i Ci, którzy zachowując wszelkie środki ostrożności, skorzystali z chwili wolnego by odpoczywać poza miejscem zamieszkania. Wakacje to także czas przyjęć, wesel, wzmożonej aktywności na świeżym powietrzu oraz częstych spotkań ze znajomymi.

Mimo to pamiętajmy, że sytuacja z COVID-19 i zagrożeniem naszego zdrowia i życia nadal trwa. Nie wszystkie ograniczenia zostały zniesione i w dalszym ciągu należy utrzymywać dystans społeczny, pamiętać o zakrywaniu nosa i ust w przestrzeni publicznej oraz często myć lub dezynfekować ręce.

O tym należy pamiętać szczególnie:

  • zachowanie 1,5-metrowej odległości w przestrzeni publicznej od innych,
  • obowiązkowe zasłanianie nosa i ust w wyznaczonych miejscach,
  • utrzymanie pracy i edukacji zdalnej wszędzie tam, gdzie jest to możliwe,
  • ścisłe przestrzeganie zasad sanitarnych w miejscach gromadzenia ludzi (dezynfekcja i utrzymanie odpowiedniego dystansu),
  • kwarantanna i izolacja dla osób zarażonych lub potencjalnie zarażonych.

W związku z wciąż rosnącą liczbą zakażeń przypominamy, że stopniowe znoszenie obostrzeń nie zwalnia nas ze stosowania podstawowych zasad bezpieczeństwa. Jeśli nie będziemy mogli zachować dystansu w otwartej przestrzeni, pamiętajmy o zasłonięciu nosa i ust.

Podstawowe zasady bezpieczeństwa stały się naszą codziennością, nie rezygnujmy z tego nawyku, dla dobra siebie i najbliższych.

Related posts

Skip to content