Bądź odpowiedzialny – zostań w domu !

Szanowni Państwo,

Mieszkańcy gminy Młodzieszyn, w związku ze stanem zagrożenia epidemicznego, który obowiązuje na terenie całego kraju, w gminie Młodzieszynie podjęliśmy szereg działań profilaktycznych. Ograniczając dostęp do instytucji publicznych oraz stosując się do zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego, chcemy uniknąć pojawienia się zakażenia koronawirusem na terenie naszej gminy. Przez najbliższe dni i tygodnie musimy zachować szczególną ostrożność i dbać o nasze zdrowie i osób w naszym otoczeniu.

Zgodnie z przepisami o wprowadzeniu stanu epidemicznego, obowiązuje zakaz zgromadzeń powyżej 50 osób, dotyczy to również nabożeństw – ważne, żebyśmy się do tego zastosowali!  Mszy można wysłuchać w radio, obejrzeć w TV lub w Internecie.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Młodzieszynie oferuje pomoc naszym mieszkańcom z grupy “podwyższonego ryzyka”. W akcję zostali włączeni również sołtysi, którzy najlepiej znają potrzeby swoich mieszkańców oraz ochotnicze straże pożarne. W sprawie otrzymania pomocy lub wskazania osoby jej potrzebującej (osoby starsze, chore, samotne, które nie są w stanie samodzielnie zrobić podstawowych zakupów spożywczych oraz higienicznych i nie mają bliskich, sąsiadów którzy mogliby je zrobić) prosimy kontaktować się z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Młodzieszynie tel: 46 862 41 59 lub mailowo: gops@mlodzieszyn.pl.

Z uwagi na zagrożenie koronawirusem i spowodowane tym ograniczenia, można skorzystać z pomocy terapeuty/psychologa. Dyżur będzie odbywał się telefonicznie pod numerem 46 864 41 59 .

Drodzy Mieszkańcy, aby przerwać łańcuch przenoszenia koronawirusa oraz zmniejszyć ryzyko zachorowań, proszę o ograniczenie do niezbędnego minimum przemieszczania się oraz stosowania się do zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego. Nie zapominajmy o osobach starszych. Jeśli znają Państwo seniorów, którzy nie są w stanie sami zrobić zakupów, pomóżcie im lub zgłoście do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Młodzieszynie. Apeluję również do rodziców – pamiętajcie, że zawieszenie działalności szkół to nie ferie dla dzieci. Nie pozwalajcie swoim pociechom na bezcelowe wychodzenie z domu i zachęcajcie do nauki. Przebywając w sklepach pamiętajcie o zachowaniu ostrożności oraz bezpiecznej odległości od innych osób – w szczególności stojąc w kolejkach. Dziękuję za dotychczasową zdyscyplinowaną i dojrzałą postawę Mieszkańców,  proszę o zachowanie spokoju i odpowiedzialności w najbliższym czasie. To od każdego z nas zależy, jaka sytuacja będzie w naszej gminie i w całym kraju.

Wprowadzone ograniczenia mają na celu poprawę bezpieczeństwa nas wszystkich. Pamiętajcie, że nie jesteście niezniszczalni, a najbliżsi – rodzice i dziadkowie liczą na Waszą dojrzałą postawę. Życzymy Państwu zdrowia i liczymy na współpracę w tym trudnym dla wszystkich czasie.

Z pozdrowieniami       

Wójt Gminy Młodzieszyn
Monika Pietrzyk        

Related posts

Skip to content