6 stycznia – Święto Objawienia Pańskiego

Uroczystość Objawienia Pańskiego, znana także jako święto Trzech Króli przypada 6 stycznia i obchodzone jest na pamiątkę hołdu, jaki narodzonemu Dzieciątku Jezus złożyli Trzej Mędrcy ze Wschodu.
W Polsce tego dnia zwykle odbywają się tradycyjnie orszaki Trzech Króli oraz uroczyste msze święte. Ze względu na obostrzenia, tegoroczne Święto Trzech Króli będziemy przeżywać duchowo, podczas modlitwy w zaciszu domowym lub Mszy Świętej w mniejszym gronie.

W ubiegłym roku w Święto Objawienia Pańskiego w kościele parafialnym w Młodzieszynie, nasi Mieszkańcy oraz zgromadzeni goście uczestniczyli we Wspólnym Kolędowaniu, podczas którego wykonano najpiękniejsze Bożonarodzeniowe pieśni i pastorałki.

Tradycja śpiewania kolęd i pastorałek od lat obchodzona jest w naszej gminie, tym bardziej jest nam przykro, że nie możemy się z Państwem spotkać w wiekszym gronie tym świątecznym czasie. Dziś zachęcamy wszystkich, którzy nie mogą uczestniczyć w śpiewaniu kolęd podczas uroczystej mszy świętej do kolędowania w domu, przy choince, aby w ten sposób świętować to wydarzenie.

Related posts

Skip to content