W Urzędzie Gminy Młodzieszyn obowiązuje bezpośrednia obsługa interesantów w trybie jedna osoba na jedno stanowisko przy obowiązkowym zachowaniu zasad bezpieczeństwa (maseczka, dezynfekcja, zachowanie dystansu).
Zachęcamy mieszkańców do załatwiania spraw telefonicznie, e-mailowo lub przez platformę e-PUAP. Zalecamy dokonywanie wpłat przy wykorzystaniu elektronicznych form płatności oraz płatności bezgotówkowych. Dbajmy o siebie i innych.
Więcej w zakładce "koronawirus".

18 września 2016 – Dożynki Powiatowe

W tym roku gospodarzami Powiatowych Dożynek była gmina Nowa Sucha, która gościła rolników, przedstawicieli samorządowych, a także licznie przybyłych gości. Uroczystość tradycyjnie rozpoczęła się dziękczynną Mszą św. w kościele p.w. Przemienienia Pańskiego w Kurdwanowie.

Na dożynkowej scenie licznie zebranych przywitali wspólnie współorganizatorzy święta – Tadeusz Głuchowski, wicestarosta i Maciej Mońka, wójt gminy Nowa Sucha. Głos zabrali także obecni – Maciej Małecki, poseł na Sejm RP, Adam Orliński, radny sejmiku mazowieckiego oraz Sławomir Tomaszewski, przewodniczący Rady Powiatowej Mazowieckiej Izby Rolniczej.

Obchodzimy dziś święto plonów naszej ziemi. Jest to jeden z najpiękniejszych dni w roku każdego rolnika. Żniwa dobiegły do pomyślnego końca i mimo trudnych warunków przyniosły plony. Dziękujemy Bogu i Wam drodzy rolnicy za trud pracy, który nie ogranicza się do tylko do żniw, ale jest trudem całorocznym – przemawiał wicestarosta Tadeusz Głuchowski, dodając – Powiatowo-gminny charakter naszych dożynek daje nam prawo, byśmy przed całym powiatem, pokazując co udało nam się wspólnie zrobić, podziękowali tym wszystkim, którzy sprawili, że poszczególne wsie naszego powiatu z roku na rok są coraz bliżej europejskich standardów.

W uroczystości udział wzięła także udział reprezentacja z gminy Młodzieszyn: Monika Pietrzyk wójt gminy oraz Joanna Zimnik przewodnicząca rady gminy.

Na Dożynkach nie zabrakło również przedstawicieli Rolników. Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Urszuli Dudzińskiej i Panu Pawłowi Orlińskiemu – Starostom Dożynek reprezentujących gminę Młodzieszyn.

Podziękowania składamy również Państwu Boczkowskim – właścicielom piekarni w Młodzieszynie za wypieczony bochen chleba oraz druhom strażakom za pomoc w dniu dożynek.

  • 15556
  • 15561
  • 15554
  • 15579
Źródło/foto: www.powiatsochaczew.pl

 

Skip to content